biuro@zpuh-dorbud.com.pl 32 626 15 50

Szczeliwa i Sznury

Szczeliwo to materiał cechujący się wysoką elastycznością i dużą wytrzymałością mechaniczną. Bardzo dobra szczelność jaką zapewnia szczeliwo wynika z idealnego dopasowania się do uszczelnianej powierzchni dzięki użyciu specjalnego splotu. Szczeliwa i sznury stosowane są w przemyśle wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność odizolowania powierzchni w celu zapobiegnięcia niekontrolowanemu przegrzaniu lub stratom ciepła. Szczeliwa i sznury uniemożliwiają również nagromadzonym w urządzeniach gazom i oparom wydostanie się na zewnątrz.

Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcyjnym materiałów najwyższej jakości uzyskujemy finalny produkt, który daje gwarancję najwyższej efektywności i długoletniej wytrzymałości.

Szczeliwa i sznury służą jako uszczelnienia spoczynkowe i ruchowe  elementów maszyn, urządzeń tj. pomp wirowych, tłokowych, turbin, urządzeń wirujących, zaworów, zbiorników  chemikaliów, cystern. Najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle szklarskim i ceramicznym, w elektrowniach i młynach węglowych, w gospodarce komunalnej oraz w przemyśle metalowym, jako uszczelki pomiędzy sekcjami urządzeń do odlewania metali.